YÜZER BETON

Ürün Açıklaması

YÜZER BETON

PMS betonarme yüzer iskele ve betonarme yüzer dalgakıran üretimini kendi özgün tasarımları ile gerçekleştirmektedir. Ülke dışına dayalı bilgi bağımlılığı olmadan, proje talep ve gereksinimlerine göre boyutlandırma, detaylandırma ve üretim imkanına sahiptir. PMS betonarme yüzer sistemler üzerine çalışmalarında 10 yılı aşkın bir ar-ge ve uygulama deneyimini kullanmaktadır. Bu çalışmalarda çoğu zaman Orta Doğu Teknik Üniversitesi ve Yıldız Teknik Üniversitesi Kıyı-Liman Mühendisliği bölümleri gibi bilim kurumları ile iş birliği içerisinde olmaktadır.

Bugüne kadar betonarme yüzer sistem elemanı olarak 1.0 ton’ luk parmak iskele yüzdürücü bloğundan 185.0 ton’ luk yüzer dalgakıran bloğuna kadar üretim gerçekleştirilmiştir. Özel amaç kapsamında 1.5m enine kadar betonarme yüzer iskele bloğu tasarlayıp üretebilmiştir.

PMS standart olarak, eni 2.4 m’ den 4.0 m’ ye kadar, boyu 10.0 m’ den 20.0 m’ ye kadar betonarme yüzer iskele üniteleri üretmektedir. Yerinde üretim koşulu sağlanabildiğinde üretim aralığı 8.0m en, 20.0 m boyunda yüzer bloklara kadar çıkmıştır. Talep olması halinde daha geniş ve uzun blokların uygulama yerinde üretilmesi mümkündür.

En ve boy ölçülerinde olduğu gibi su üstü hattı, freeboard, ölçüsünde de standart olan 0.45-0.50-0.55 m gibi ölçülerin dışında üretim yapılabilmektedir.

Betonarme yüzer dalgakıran üretimi 4.0m eninden 8.0 m’ye kadar çeşitli projeler için yapılmıştır. Boyları genelde 20.0 m, toplam yükseklikleri ise 2.0m den 5.0 m’ ye kadar üretilmiştir. Salma yükseklik ölçüleri ve su üstü hattı, freeboard, ölçüleri her proje gereksinimi için ayrı ayrı ele alınmaktadır.

Tüm betonarme imalatta sıcak daldırma galvaniz betonarme çeliği kullanılmaktadır. Betonarme betonu fibre katkılı C40 tır. Yüzer iskele ve yüzer dalgakıran blokları montaj parçaları tümüyle sıcak daldırma galvaniz çelik ya da paslanmaz çeliktir. Yüzer blokların birbirine bağlantılarında taşıma gücü yüksek, esnek özellikli, çelik kablolu bağlantı elemanları kullanılmaktadır. Temas noktaları özel tasarlanmış neopren takozlar ile donatılmaktadır.

Tasarım, projelendirme ve üretim süreçlerinde ISO 9001-2008 kalite yönetimi esas alınmaktadır.

PMS yüzer deniz yapıları konusunda proje desteği de verebilmektedir. Bu kapsamda gerek yurt içi ve gerekse yurt dışında resmi makamlarca onaylanmış bir çok projesi mevcuttur.


TEKLİF AL!

ÜRÜNLERİMİZ HAKKINDA TEKLİF ALMAK Y ADA BAYİMİZ OLMAK İÇİN LÜTFEN FORMU DOLDURUNUZ.